Jak wykonać dobrze wizytówkę firmową?


Wizytówka to wyrób poligraficzny, który ma na celu przekazać podstawowe informacje o danej firmie i zachęcić do dalszego kontaktu. Jako że wręczenie wizytówki jest sytuacją, w której klienci mogą po raz pierwszy zaznajamiać się z firmą, ważne jest, by druczek ten robił dobre wrażenie. Jego prezentacja jest bowiem emblematem jakości i profesjonalizmu przedsiębiorstwa.

Estetyka dobrze wykonanej wizytówki 

Jedną z ważnych zasad dotyczących wizytówek jest to, by ich estetyka była dopasowana do charakteru danej firmy. Zarówno kolory, jak i wzory wykorzystane do wyrobu wizytówki muszą odzwierciedlać to, czego dotyczy działalność gospodarcza. Zatem jeśli wizytówka ma zachęcać do wizyty w salonie fryzjerskim czy w gabinecie kosmetycznym, może być utrzymana w barwach przywodzących na myśl zajmowanie się urodą, takich jak róż czy fiolet. Może też być przyozdobiona dekoracyjnymi grafikami. Natomiast jeśli celem wizytówki jest podanie informacji kontaktowych do kancelarii prawnej lub biura rachunkowego, to druczek ten powinien mieć elegancki kolor oraz wzór. Najlepiej, by taka wizytówka była srebrna, granatowa lub biała. Tego rodzaju kolory wzbudzają wrażenie profesjonalizmu.

Jakie informacje powinna zawierać wizytówka?

Prawidłowo wykonana wizytówka nie powinna być zbyt bogata w informacje. Musi mieć ona jasną i przejrzystą treść. Nie może jednak także zabraknąć na niej danych koniecznych do kontaktu. Dobrze, by wizytówka odsyłała na stronę internetową i podawała adres mailowy lub numer telefonu. W dzisiejszej dobie, aby zapoznać się ze szczegółową ofertą firmy, klienci jako źródło informacji wybierają bowiem najczęściej internet. Jeśli chodzi o nazwę przedsiębiorstwa, to dobrze, by była ona umieszczona na wizytówce w formie logo. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa atrakcyjność wizytówki. Oczywiście ważne jest, aby estetyka logo była dopasowana do charakteru danej firmy. 

Podsumowując, za pomocą wizytówki dochodzi do zaznajomienia się z firmą. Dlatego ważne jest, by element ten jak najlepiej się prezentował.

Wróć

Lokalizacja drukarnii

DRUKARNIA TOMCZAK

Ewa Osiewicz

ul. Roweckiego 35

63-100 Śrem

Kontakt telefoniczny

61 28 41 208

506 116 296

506 116 290

biuro@drukarniasrem.pl

Bądź na bieżąco

facebook

www.drukarniasrem.pl